26 godine s vama
500 predavača i suradnika
15.000 polaznika godišnje
300.000 održanih edukacija
Program obrazovanja za stjecanje mikrokvalifikacije temeljni principi izrade videoigara osmišljen je kako bi polaznicima pružio sveobuhvatno znanje i vještine potrebne za izradu videoigara. Kroz problemsku i predavačku nastavu te integracijom simulacija stvarnih situacija iz radnog okruženja, polaznici uče osnovne koncepte transformacije objekata u videoigrama i upravljanje multimedijskom resursima. Također se bave implementacijom programske logike za interakciju objekata i simulaciju fizike, što uključuje različite mehanike igranja. Polaznici se upoznaju s izradom korisničkih sučelja i realizacijom interakcije igrača putem različitih ulaznih jedinica. Program obuhvaća napredne tehnike modeliranja i simulaciju fizike za implementaciju mehanika kretanja u 3D prostoru kao i balansiranje mehanika igre te izradu cjelovitih programskih rješenja za 2D i 3D videoigre.
Polaznici također imaju priliku izraditi prototip videoigre, koristeći napredne tehnike modeliranja unutar pogona za razvoj videoigara. Na kraju programa, polaznici su osposobljeni za samostalno kreiranje i implementaciju različitih aspekata videoigara, od osnovne logike do naprednijih mehanika.
Ključne značajke i vještine:
- Tehnološki napredak: S obzirom na brzi razvoj tehnologije, posjedovanje vještina u programiranju, modeliranju i razvoju softvera omogućava pojedincima da budu u korak s najnovijim trendovima i inovacijama.
- Kreativna industrija: Videoigre su dio rastuće kreativne industrije koja uključuje dizajn, umjetnost i tehnologiju. Vještine u izradi videoigara otvaraju vrata mnogim kreativnim i inovativnim karijerama.
- Multidisciplinarnost: Ove vještine kombiniraju različite discipline kao što su matematika, fizika, umjetnost i informatika, što omogućava široku primjenjivost u različitim industrijama.
- Rješavanje problema: Kroz problemsku nastavu i simulacije stvarnih situacija, polaznici razvijaju sposobnost rješavanja kompleksnih problema, što je ključna vještina u bilo kojem radnom okruženju.
- Suradnja i komunikacija: Rad na projektima videoigara često zahtijeva timski rad i učinkovitu komunikaciju, što su vještine koje su vrlo cijenjene u svim industrijama.
- Inovacija i kreativnost: Sposobnost kreiranja novih i inovativnih rješenja je ključna za uspjeh u mnogim područjima, ne samo u izradi videoigara.
- Prilagodljivost: Učenje novih tehnologija i metoda rada omogućava pojedincima da se brzo prilagode promjenama na tržištu rada.
Kompetencije koje ćete steći
- Prikazati faze procesa dizajniranja videoigara
- Istražiti različite mehanike i zagonetke videoigara
- Isplanirati priču, svijet, scene, likove, razine i estetiku videoigara
- Prilagoditi mehanike videoigara
- Izabrati programska rješenja za potrebe razvoja videoigara
- Isplanirati interakciju igrača s videoigrama putem različitih ulaznih jedinica
- Provesti simulaciju fizike za potrebe korištenja u videoigrama
- Izraditi korisnička sučelja videoigara
- Programirati temeljnu logiku ponašanja likova u videoigrama
- Programirati osnovnu logiku interakcije objekata videoigara
Seminari
Program obrazovanja temeljni principi izrade videoigara sastoji se od nekoliko seminara.
Razvoj videoigara
Programiranje videoigara
Napredne tehnike razvoja videoigara
Po uspješnom završetku programa obrazovanja temeljni principi izrade videoigara stječete uvjerenje za upis zvanja u e-radnu knjižicu.
Brzi upit
"*" označava obavezno polje
Prijavite se
CSVET:
12
Lokacija
Na programe obrazovanja Sveučilišta Algebra primijenjuju se različiti minimalni uvjeti upisa.
Brzi upit
"*" označava obavezno polje
Ostali programi sufinancirani uz vaučere:
-
- UX dizajner (dizajner korisničkog sučelja)
- Web dizajn
- Grafički dizajner
- Digitalni video
- Digitalna fotografija
- Front-end developer
- Back-end developer
- ASP.NET developer
- Primjena Pythona u području podatkovne znanosti
- Razvoj web aplikacija u programskom jeziku Python
- Back-end developer/ka na Javi
- Administrator baza podataka
- CISCO mrežni suradnik – CCNA
- Izrada BIM modela
- Koordiniranje BIM projekata